Aliexpress çok alışveriş yapan müşterilerini A0, A1, A2, A3, A4 etiketleriyle derecelendiriyor. Böylece satıcıların size nasıl davranması konusunda kendilerine bilgi veriyor. Zira müşterinin alışverişten sonra yaptığı feedbackler(ürün yorumu) satıcı ve diğer potansiyel müşteriler için önemli.

Aliexpress harcadığınız her 1 dolar için size 1 puan, yaptığınız ürün yorumları için de 1 puan veriyor. Ayrıca her gün 5 puan kazanabiliyorsunuz. 365 gün sonra kazandığınız puanlarınız siliniyor.

 

Gelelim bu kadar puan biriktirmenin faydalarına:

 

1- Ürünlerin fiyatı düşünce bilgilendiriliyorsunuz: A1,A2,A3,A4 üyeler için geçerli bu uygulamada istek listenizde olan ya da alışveriş sepetinizde olan ve henüz almadığınız ürünlerle ilgili fiyat düşüşleri ile ilgili eposta ile bilgilendiriliyorsunuz.

2- Hızlı para iadesi: Sadece A3 ve A4 üyelerinin ürünleri ile bir şekilde vazgeçmeleri durumunda para iadesi hızlı bir şekilde yapılıyor. Satıcı ürün iadesi isteğinizi kabul ettikten sonra tüm yapmanız gereken kargonuzun takip numarasını Aliexpress e bildirmek. Para iadeniz otomatik olarak Aliexpress tarafından gerçekleştirilecektir.

İade edeceğiniz paketin kargo takip numarasını Anlaşmazlık Detay Sayfasından (Dispute Detail Page) girmeniz gerekiyor.

EK bilgi: A3 üyeleri 25 Dolara kadarki siparişlerde hızlı para iadesi talep edebilir.A4 üyeleri 100 dolara kadar ki siparişlerde hızlı para iadesi talep edebilir.

Bu arada siparişinizin alıcı koruma zamanı geçtikten sonra Dispute açamazsınız ve aşağıdaki gibi bir uyarıyla karşılaşırsınız.

 

 

 

3-      Öncelikli Sıra Hizmeti: Sadece A4 üyeleri için geçerli olan bu durumda ürününüzle ilgili Dispute açtığınız zaman Aliexpress müşteri hizmetleri birimi sizin sorunuzla öncelikli olarak ilgilenmek durumundadır. Bu durumda en fazla 5 gün içinde cevap alırsınız.

 

Bu arada biriktirdiğiniz puanların size ekstra indirim olarak geri dönmediğini belirtmek gerekiyor.