Bu makalede Aliexpress’e üye olurken izlemeniz gereken adımlar anlatılmaktadır.

 

Aliexpress.com adresine giriş yaptıktan sonra açılan sayfanın sağında yukarıda şekilde gösterilen “Join” düğmesine tıklıyoruz.

 

 

Açılan sayfada e-posta adresimizi giriyoruz. “Upon creating my account, I agree to:” yazan yerin başındaki kutucuğu işaretlememiz gerekiyor ve e-posta kutucuğunun altındaki Verification yazan alandaki düğmeyi Mouse ile basarak en sağa çekiyoruz. Burada görmeye alışık olmadığımız bir doğrulama metodu kullanılmış. Bunu yaparak bizim Robot olmadığımızı anlıyorlar. 

 

 

 

Yeşil ışığı  yukarıdaki gibi gördüyseniz Next düğmesine basabilirsiniz.

 

 

 

Karşınıza, verdiğiniz e-posta adresine bir mail gönderildiği ve 24 saat içinde gönderilen mailin içindeki linke tıklamanız gerektiğini söyleyen bir pencere çıkacak.

 

 

Mail adresinize gelen maile giriyoruz. Karşımıza yukarıdaki mail geliyor burada “Continue” düğmesine tıklıyoruz  ve aşağıdaki sayfaya yönlendiriliyoruz.

 

 

 

Burada şifremizi iki kere girmemizi istiyor. Şifremiz 6 ila 20 karakter arasında olmak zorunda. Sadece harfler ve rakamlardan oluşmalı ve harf, sayı ya da sembollerden mutlaka ikisini içermelidir. Şifrenizin ne kadar güçlü olduğunu yandaki Strength kutusundan görebilirsiniz. Confirm düğmesine tıklayarak devam ediyoruz.

 

 

Karşımıza teşekkür sayfası çıkıyor, 5 saniye gözüküyor ve bizi Aliexpress in ana sayfasına yönlendiriyor. Hepsi bu kadar cool

Şimdi Aliexpress'de alışveriş nasıl yapılır ardından kargomuzu nasıl takip edebiliriz buraya tıklayarak görelim.