Amazon.com Türkiye’ye ürün gönderebilmekte. Eğer uygun filtreyi uygularsanız Türkiye’ye kargo bedeli alınmadan gönderilen ürünleri bulabilirsiniz.

Amazon.com dünyadaki belki de en çok alışveriş yapılan sitelerden birisi. Sadece ABD de değil başka ülkelerde de oldukça tutuluyor.  Burada da mağazalar var ve Aliexpress’deki mantığa benzer bir yöntem burada da bulunuyor. Ancak Amazon.com un çok daha güvenilir ve çok daha hızlı olduğunu belirtmeliyim.

Şimdi gelin Amazon.com ‘dan Sketchers marka bir bayan ayakkabısını Türkiye’den daha ucuza nasıl alacağımızı resimlerle öğrenelim.

 

Yukarıdaki pencere Türkiye’deki bir sanal mağazanın fiyatı

 

şimdi aynı ayakkabıyı 160 TL’ye Amazon’dan alacağız.

 

 

Amazon.com sitesine öncelikle üye olmamız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra üstteki ürün arama alanına istediğimiz ürünün adını yazıyoruz. Burada “Sketchers Sport Women’s” yazıp enter a basıyoruz yada büyüteç düğmesine tıklıyoruz.

 

Daha sonra karşımıza açılan pencerenin solunda “Ship to Turkey”  ve “Free International Shipping” alanlarını işaretliyoruz. Bu seçimlerin yanında soldaki menüden istediğiniz filtreyi seçebilirsiniz.  İstediğiniz ürünü bulabilmeniz için çok güzel filtreler var mesela; ayakkabı rengi, numarası, kullanma amacı (Fashion, Cross vs.), satıcının reytingi gibi. Bunlara tıklarken yan tarafta otomatik filtreleme kriterine uygun ürünler gelmeye başlıyor.

 

 

İstediğimiz ürün yukarıda… Ekranımızdaki ürünün fiyatı (sarı yıldızla gösterilen yerde) 44 Dolar + 11,60 Dolar da kargo ve Gümrük masrafları yani toplamda 55,60 Dolarlık bir rakam çıktı… Amazon elinde o ürün varsa hemen kendi dükkânını karşınıza çıkarıyor… Ayakkabının rengini ve Numarasını seçtikten hemen sonra sayfanın sağ alt tarafında alternatif satıcılar listeleniyor… Çünkü aynı ürünü satan birçok satıcı var ve filtreleme kriterimize göre ekranın sağında aynı ürünü istersen şunlardan da alabilirsin tarzında bir ekran çıkıyor. Şimdi 1,2 veya 3 numaralı gösterilen ürünlerden bize uyanın karşısındaki “Add to Chart” düğmesine tıklıyoruz veya Amazonun kendisinden almak istersek doğrudan sayfanın üstündeki  “Add to Chart” düğmesine tıklayabilirsiniz.

 

Karşımıza yukarıdaki ekran çıkıyor. CART a tıklarsanız alışveriş sepetinizi görürsünüz. İsterseniz daha önceden eklediğiniz ürünleri silebilirsiniz. Biz alışverişimizi tamamlamak için “Proceed to Ceckout “ düğmesine tıklıyoruz.

 

 

 

 

Karşımıza çıkan pencerede bize adres soruyor. Amazon da önceden kayıtlı adresiniz varsa onu seçebilir ya da yeni bir adres girebilirsiniz. Biz burada Türkiye’deki adresimizi seçerek devam ediyoruz. Sizin önceden adresiniz tanımlı değilse pembe kutucuga adresimizi yazıyoruz.

 

 

Şimdi kargo yöntemini seçmemizi istiyor. Burada amacımız zaten ucuzluk olduğu için ilk opsiyonu değiştirmeden devam ediyoruz. Ürün en fazla 15 gün içinde güzelce paketlenmiş bir şekilde elinize geçiyor.

 

Şimdi bizden kredi kartı bilgimizi istiyor. Önceden amazonda kayıtlı bir kartınız yoksa işaretli kutucuktaki bilgileri dolduruyoruz. Ben kendi adıma sanal kart kullanmayı tercih ediyorum. Daha sonra “Continue” düğmesine tıklıyoruz.

 

 

Son olarak açılan pencerede “Place Order” düğmesine tıklıyoruz.

 

Ayakkabınız yarı fiyatına geldi hayırlı olsun.