Her ne kadar gümrük vergileri ve Dolar kurundaki artış yabancı sitelerden yapılan alışverişleri etkilese de Çin alışveriş sitelerinde yine de uygun fiyatlı ürünler bulunabiliyor. Çin alışveriş sitelerinin birinde bulunan bir ürün diğer bir sitede olmayabiliyor. Bu sebeple Aliexpress tek seçenek değil!. Bu yazımızda Banggood internet sitesinden nasıl alışveriş yaptığımızı adım adım anlatacağız.

 

Güvenilir mi?

Uzun süredir satış yapan bir site olduğu ve ürünleri satıcılar aracılığıyla değil doğrudan kendisi sattığı için güvenilir diyebiliriz. Aliexpress’ten farkı ürünleri farklı satıcılar aracılığıyla değil doğrudan kendisi satması.  Ayrıca müşteri hizmetlerinin hızlı çalıştığını da söyleyebiliriz.

Banggood adım adım alışveriş yapalım.

Öncelikle banggood.com adresine girerek “Join Us” düğmesine tıklıyoruz. Daha sonra bilgilerinizi girerek üye oluyorsunuz.

Kaydolurken girdiğiniz e-posta adresine gelen e-postayı açarak üyeliğinizi doğrulamanız gerekiyor.

 

 

 

Xiaomi Mi Band 4 satın alıyoruz, Alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken unsurlar:

Ürünün sayfasında sağ üst tarafta ürünün değerlendirmesi görülmektedir. Bu satın alırken göz önünde bulundurmamız gereken en önemli unsur. Yorumlar(Reviews) kısmına kesinlikle göz atmalısınız.  Daha sonra isterseniz “Sepete Ekle” düğmesine basarak sepetinize ekleyebilir ya da  “Şimdi Satın Al”(Buy Now) düğmesine basarak ürünü sepete atıp adres seçimi adımına ilerleyebilirsiniz. Biz “Şimdi Satın Al” düğmesine tıklıyoruz.

 

Ödeme ve Kargo

Ödeme adımında öncelikle teslimat adresinin altındaki + düğmesine basarak adresimizi ekliyoruz. Adres eklerken Türkçe karakter kullanmamaya dikkat edin yoksa adresiniz etikete basılırken bozuk çıkar postada sorun olabilir. Farkı kargo yöntemlerine göre farklı fiyatlar çıkıyor bu sebeple size en uygun olan kargo yöntemini seçin biz en ucuzunu seçtik. Ayrıca sigorta seçeneğini de ekleyerek kargolanma aşamasında kaybolma veya hasar görme gibi bir sorun olması durumunda bize sigorta sağlayacaktır. Ayrıca Banggood sizin yerinize vergileri ödediğini belirten bir seçenek daha sunuyor. Bu da güzel bir özellik.

Ayrıca Alışveriş yaptığımız ülkeyi Türkiye seçtiğimiz için Türkiye’deki Kredi Kartlarına da seçtiğimiz takdirde taksit uygulayabiliyor. Ancak taksit farkını ürüne yansıtıyor.

BG(Banggood) punalarınız var sa burada kullanmanın tam sırası. Sahip olduğunuz puanınızı aşağıdaki kutucuğa girerek “Kullan” düğmesine tıklıyoruz. Şimdi tüm seçenekleri tekrar gözden geçiriyoruz ve “Siparişi Ver” düğmesine tıklıyoruz.

 

 

Şimdi açılan sayfada kredi kartı bilgilerimizi girerek “Sipariş ver” düğmesine tıklıyarak alışverişimizi bitiriyoruz.

Siparişinizin durumunu daha sonra “Siparişlerim“ kısmından izleyebilirsiniz.

İyi alışverişler.