Deal Extreme namı diğer DX kolayca alışveriş yapabileceğiniz Çin menşeili bir site.  Aliexpress'den farkı mağazaların olmaması

DX’in güvenilir olmasının sebeplerinden birisi PayPal kullanımına izin vermesi. PayPal üzerinden yaptığınız alışverişlerde ürünün kırık veya bozuk çıkması durumunda para iade talebini doğrudan PayPal'e yapabilirsiniz.

Şimdi alışveriş zamanı ...

Şimdi alışveriş zamanı…

 

 

dx.com adresinde ulaşabileceğiniz siteye ister üye olarak ister üye olmada alışveriş yapıyorsunuz. Ben üye olmayı tercih ediyorum. Ama üye olmadan da yaptığım birçok başarılı alışveriş oldu.

Arama Kutucuğuna istediğimiz ürünle ilgili anahtar kelimeleri yazıyoruz.  Yada aklınızda bir şey yoksa da Gri barda gösterilen “New Arrivals”, “$0,99”, “Top Sellers”, “Extreme Deals” bölümlerinden de uygun güzel şeyler bulabilirsiniz.

 

 

Ben “Top Sellers” a tıkladığımda araba şarj aleti ürünü geldi. Her zaman çok satılmış ürünleri seçmekte fayda var. 

“Add to Chart” düğmesine tıklayarak  devam ediyoruz.

 

Karşımıza açılan pencere yukarıdaki gibi 1 ürün eklendi diyor.  Burada “View Cart & CheckOut” düğmesine tıklıyoruz.

 

Açılan pencerede; PayPal hesabınız yoksa“Proceed to Checkout”  dedikten sonra kredi kartı ve adres bilgilerini girdikten sonra işleminizi bitirebilirsiniz.

 

Shipping Cost US$ 0,00 Burada kargo bedeli olup olmadığını da teyit edebilirsiniz.

Ama PayPal ile ödeyeceğimiz için Pembe Kare içine alınmış düğmeyi tıklıyoruz. Buraya tıkladığımızda bizi PayPal hesabımıza yönlendirecektir.  PayPal Hesabınız yoksa nasıl Paypal Hesabı açacağınızı buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

 

 

PayPal hesabımızın şifresini istiyor. Yukarıda DX logosu yazması kafanızı karıştırmasın bu sadece bir frame. Bilgilerimizi girdikten sonra “Giriş Yapın” düşmesine tıklıyoruz.

 

 

 

Karşımıza Adres ve kredi kartı bilgisi çıkıyor. Önceden Adres ve kredi kartımız PayPal e kayıtlı olduğundan ekrana bu bilgiler geliyor. Ancak bunları Adres ve Kredi Kartı sekmelerinin karşısındaki Change> düğmesine tıklayarak değiştirebilirsiniz.  Biz “Continue” düğmesine basarak devam ediyoruz. Buradan sonra bizi tekrar DX.com sitesine yönlendiriyor.

 

 

 

Tekrar DX.com sitesine geldik. Burada farklı kargo yöntemleri seçerek ürünün size daha kısa zamanda gelmesini sağlayabilirsiniz. 0 maliyetli SuperSaver seçeneği zaten işaretli geliyor. “Place your order” düğmesine tıklayarak işlemi sonlandırıyoruz.

 

 

Yeni açılan pencerede ödemenin başarıyla yapıldığını söylüyor. İsterseniz buradan View Order düğmesine tıklayarak daha fazla bilgi elde edebilirsiniz. Tıklayalım…

 

Banka hesabıma giriyorum ve bir hata varmı diye kontorl ediyorum... Hata yok çıktısı yukarıdaki gibi... 

 

 

 

Aldığınız üründen hemen vazgeçmek isterseniz “Available Actions” düğmesinin üstüne gelip açılan pencerede Cancel düğmesini tıklayabilirsiniz. Bu durumda PayPal hesabınıza ya da kredi kartınıza para iade edilir. Ancak PayPal parayı tutar bankanıza havalesi isterseniz sizden ücret talep eder. Ama daha sonra bu parayı başka alışverişler için kullanabilirsiniz.

Alışverişimizin Faturasını “Download Invoice“ düğmesine tılayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

“Edit” düğmesine tıklayarak Adres bilginizi değiştirebilirsiniz.

Bir sonraki alışverişte görüşmek üzere…