Artık kullanmadığınız kıyafet, çanta, ayakkabı ya da aksesuarları Dolap.com’da satabilirsiniz. İkinci el online alış ve satışla pahalı ve tek sefer giyilen abiyeler, çok severek aldığınız ancak çok giydiğiniz için tekrar giyemediğiniz giysileri satarak nakite çevirebilirsiniz. İkinci el alışveriş sitesi Dolap’ta lüks ürünler, vintage parçalar da bulunabiliyor. Hızlı ve pratik bir alışveriş deneyimi sunan Dolap; güvenli online ödeme sistemleri, taksit imkanları ve orijinal ürün kontrol hizmeti sunuyor.

Dolap.com’da ikinci el marka çanta ve ayakkabıların yanı sıra hiç giyilmemiş yeni ve etiketli ürünler de yer alıyor. Ayrıca Kadın kategorisinin yanı sıra Bebek/Çocuk kategorisi de mevcut.

Şimdi satışları arttırmak için püf noktalar nelerdir birlikte bakalım…

Profil:

Kullanıcı adı ve profil fotoğrafı alıcıların güvenini kazanmanıza etki eder. Rastgele bir kullanıcı adı (dolap1234) ve sizin hakkınızda fikir vermeyen bir fotoğraf alıcılar tarafından olumlu karşılanmaz.

Ürün hangi kategoriye ait?:

Ürünü doğru tanımlamak arama sonuçlarını doğrudan etkilemektedir. Doğru kategori ürüne ihtiyaç duyan alıcıların ürüne kolayca ulaşmasını sağlar.

Doğru bir açıklama:

Ürün hakkında yeterince bilgi vermek alıcıları rahatlatır ve satışları arttırır. Alıcılara ürünün hangi mevsimlerde ve ortamlarda giyilebileceği, kumaşı, ölçüleri, rengi, deseni, durumu hakkında bilgiler verilmelidir.

 

Ürünleri uygun fiyatlandır:

Ürünü satın aldığınız fiyatın 3'te birine satmalısınız.

Fotoğraflar:

Ürünün mağaza fotoğrafını bulabilirseniz iyi olur.

Doğru ışık ve açıdan çekilen fotoğraflar satışlarınızı arttıracaktır.

Modeli askıda belli olmayan kıyafetleri üzerinize giyerek farklı açılardan fotoğraflamanız iyi olur.

İletişim:

Yorumlara hızlı dönüş yapmak ve kibar bir dil kullanmak alıcıların size olan güvenini ve saygısını arttıracaktır.

Paketleme:

Paketlemede özenli olmak alıcı memnuniyetini arttıran önemli bir etkendir. Kalın plastik bir ambalaj kullanmak ürünü kargo kazalarına karşı koruyacaktır. Ayrıca cici bir paket alıcıları mutlu edecektir.

Hızlı Gönderim:

Siparişi aldıktan sonra ürünü en kısa sürede kargoya vermek alıcıları memnun eder, değerlendirme puanınızı arttırır.

Takipçi sayısı nasıl arttırılır?

Her gün 1 ürünü mutlaka "öne çıkar" butonu ile öne çıkarın.

Dolap içinde giymeyi sevdiğiniz markaların kıyafetlerini arayıp sevdiğiniz giysilere "like" bırakın.

Beğendiğiniz dolapları takibe alın.

Satış yaptığınızda alıcının sizi takipçilerine önermesini rica edin.

Dolap Detektifi nedir ve nasıl kullanılır?

Lüks ürün online alışverişinde Dolap Dedektifi uygulaması ile satın aldığınız marka ürünün ücretsiz bir şekilde orijinallik kontrolünden geçmesini talep edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Lüks marka veya 500 TL üzeri alışverişlerde satın al aşamasında karşınıza çıkan "Orijinallik Kontrolü İste" butonuna basarak satın alma aşamasından önce beğendiğiniz ürünün alt kısmında yorumlara dolapdedektifi yazmak ve sorunu iletmek.