Moda Cruz ikinci el kıyafet ve aksesuar alışveriş sitesidir. Erkek ve kadın ürünleri satılabilir. Gelin bu sitede nasıl satış yapılır bir göz gezdirelim. 

 

Aşağıdaki imaj sizin profil ana sayfanızdır. Bu ekrandan Dolabınızı görebilir, dolabınızı kimlerin ziyaret ettiğini görebilir, favori ürünlerinize göz gezdirebilir, satın aldığınızı veya sattığınız ürünlerle ilgili siparişler listesine geçebilir, modacruz bakiyelerinizi görebilirsiniz.

 

 

Dolabım menüsüne tıkladığınızda aşağıdaki ekranı göreceksiniz. Bu ekranda tüm satışta olan ürünleriniz dışında gösterilen bilgilere bakacak olursak; satılmış ürünlerinizin, favorilerinizin, takipçilerinizin, ve takip ettiğiniz dolapların sayılarını ve linklerini görebilirsiniz. Ayrıca bu ekrandan yapabileceğiniz işlemler de kırmızı çemberler içinde gösterilmektedir. Ürün öne çıkarma, Dolaba indirim tanımlama, Hızlı satma, Ürün ekleme bu sayfadan erişebileceğiniz işlemlerdir.

 

 ,

 

Yeni ürün eklemek için en sağdaki çemberde gösterilen “Ürün Ekle” butonuna tıkladığınızda aşağıdaki ekranı göreceksiniz. Bu ekranda ürün resimlerini ekleme için gri kutucuklara tıklayıp galeriden resimleri seçneniz yeterlidir.

 

 

             

Resim ekledikten sonra aşağıda gösterildiği gibi sırasıyla kategori, beden ve marka bilgilerini girmeniz gerekmektedir.

      

Beden girdikten sonra “marka” menüsüne tıklayınız. Uzun bir marka listesi göreceksiniz. Bu listeyi daraltarak aradığınız markayı bulmak için ürününüzün markasının ilk bir kaç harfini girebilirsiniz.

Daha sonra ürünü özetleyeceğiniz başlık ve açıklama kısmı girip ürünün durum(Az kullanılmış, yeni etiketli) ve renk bilgilerini de girmelisiniz. Başlık kısmında ana özellikler belirtilmeli, açıklama kısmında detaylar verilmelidir. Örneğin “elbise 38 beden ama kalıbı bol”, kumaş bilgisi, resimlerde görülemeyen detaylar verilebilir.

 

Son olarak ürünün orjinal fiyatı ve satış fiyatı girilecektir.

 

Bu ekranda ürünün marka ve kullanım durumuna göre satılabileceği fiyat aralıkları bilgisi de verilerek kullanıcıya fiyatlandırmada yardımcı olunmaktadır. Örneğin Ilmio marka yeni abiye için “hızlı satış fiyatı 416 tl ve altıdır” bilgisi verilmekte fakat fiyat girişi kullanıcıya bırakılmakatadır. 100 tl üzeri satışlarda %5 banka komisyonu kesileceğini unutmayın.  Fiyat bilgisi girildikten sonra “İLERLE” butonuna tıklanarak “ürün ekleme” işlemi tamamlanır.

Dolabınızda yeni eklediğiniz ürünü aşağıdaki gibi görebilirsiniz. Modacruz ekibi ortalama yarım saat içinde ürünü onaylamaktadır.