PayPal güvenli alışveriş yapmak için kulanılır. Bir alışveriş sitesinin Paypal üyeliği varsa aldığınız üründe bir sorunla karşılaştığınız zaman paranızı rahatlıkla geri alabilirsiniz. Makalemizin devamında resimlerle nasıl üye olacağımızı görelim...

Paypal ile alışveriş yaparken e-posta adresi ve Paypal Şifreniz yeterlidir. Kredi kartı bilgilerinizi önceden Paypal ‘e üye olurken bildirdiğiniz için alışveriş yaparken kredi kartı bilginizi başka sitelere vermeniz gerekmez. Yani kredi kartımızın güvenliğini sağlamış oluyoruz.

Şimdi nasıl üye olacağımızı resimlerle anlatalım…

 

Paypal Türkiye’de desteklendiği için Paypal.com.tr adresine gidiyoruz.  Buradan “Hesap Açın” düğmesine tıklıyoruz.

 

 

 

Açılan pencerede Bireysel Hesap seçeneğini işaretleyip Devam’a tıklıyoruz.

 

 

 

Yukarıdaki gibi açılan pencerede istenilen bilgileri giriyoruz.

 

 

Yine yukarıdaki gibi açılan pencerede istenilen bilgileri giriyoruz ve “Kabul Edin ve Hesap Oluşturun” düğmesine tıklıyoruz.

 

 

 

Son olarak kredi kartı bilginizi giriyorsunuz . Yukarıdaki pencerede istenilen bilgileri girdikten sonra “Kartınızı Tanımlayın” düğmesine tıklıyoruz. Kredi kartımızın gerçek olup olmadığını kontrol ediyorlar. İşlem Bu kadar.

Tebrikler artık bir Paypal hesabınız var.  cool

 

 

Karşımıza ilk çıkan sayfa yukarıdaki gibi.  “Bireysel” düğmesine tıklarsanız hesabınızla ilgili aşağıdaki pencede görüldüğü gibi daha çok ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

 

Görüşmek üzere….